Ateşin Çocukları İnisiyatifi Muğla, Manisa, Ankara ve Kocaeli’de gerçekleştirdiği eylemlere dair detayları açıkladı. Açıklamada “An sözlerin değil, ateşin dile geleceği andır” denildi.

Açıklamada şu detaylar yer aldı.

AN SÖZLERİN DEĞİL ATEŞİN DİLE GELECEĞİ ANDIR

Kürdistan’da bu azgın ve vahşi düşman gerçeğine karşı öyle sözle, siyasetle bir yere bir varılamayacağı faşizmin Kürdistan’daki her türlü pratiği ile açığa çıkmıştır. Bundan dolayı biz Ateşin Çocukları İnisiyatifi olarak yediden yetmişe,kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı bir kibrit çöpü, bir çakmak alevi yakacak dirayeti olan her namuslu, onurlu Kürt yurtseverine çağrımız şudur; Kürdün kemiklerine bile tahammülü olmayan her türlü pasifleştirme, var olanı kabul ettirme, düşmanın hunhar gerçeğine entegre etme kirli politikalarını bizlere reva gören bu faşist akp ye karşı  bin yılların direniş ve özgürlük ateşini düşmanın beyninde yakmaya, hesap sormaya, bu alçak düşmanın sadece bu dilden anladığını önemle belirtiyor, her onurlu Kürt ferdine ateşten intikamın yeni geleceğimizi şekillendireceğini bildiriyoruz. Bunun içindir ki düşmandan dost gibi davranmasına ummak, demokrasi barış söylemlerine kanmak sadece kör aptallıktır. Ateşin konuştuğu yerde sözün bir anlamı olmayacağını her gün biraz daha fazla beyinlerini yakarak bu düşmana göstereceğiz.  

18.05.2020 tarihinde Muğla-Datça da mhp’li bir faşistin otelini küle çevirdik.
19.05.2020 tarihinde Manisa Yunusemre ilçesinde faşistlere ait bir motorsiklet ile bir servis minübüsü ateşimizle harlanmıştır.
20.05.2020 tarihinde Ankara’nın Sincan  ilçesinde,Anadolu Organize Sanayi bölgesinde bulunan sağlık bakanlığına malzeme üreten akp yandaşı bir fabrika ve ayrıca deposunu kullanılmaz hale getirmiş faşist kesimlere çok büyük maddi hasar vermiş bulunmaktayız. Yine aynı tarihte Adanın Merkez  Sarıçam ilçesinde bulunan Kürt düşmanı bir faşistin aracını küle çevirdik.
21.05.2020 tarihinde Kocaeli Dil Ovasında Küçük Mermerciler sanayi sitesinde bulunan akp’nin savaş kasasına özel olarak çalışan asansör sistemleri ve parçaları üreten bir sanayi fabrikası cayır cayır yakılmıştır.”

Reklamlar