Ankara Valiliği, Roketsan’ın yakıt depolarında saat 14.47’de patlama meydana geldiğini duyurdu. Valilik, can kaybının olmadığı patlamada 3 çalışanın hafif yaralandığını ileri sürdü. Eylemlerini sürdüren İntikam Birimleri, son açıklamasında “AKP-MHP faşizminin tüm kaleleri ve ona destek veren tüm işbirlikçi kurum, kuruluşlar, bireyler hedefimiz olacaktır” demişti.

Elmadağ’da bulunan, Türk Silahlı Kuvvetleri’ni Güçlendirme Vakfı kuruluşu olan Roketsan Fabrikası’nda saat 14.00 sıralarında patlama meydana geldi. Patlamayla birlikte fabrikada dumanlar yükselirken, çevrede panik yaşandı. Patlama, ilçe merkezinde de hissedildi. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, patlamada herhangi bir can kaybı olmadığını iddia etti. Ankara Valiliği’nden yapılan açıklamada ise “Roketsan’ın yakıt depolarında saat 14.47’de patlama meydana gelmiş, can kaybının olmadığı patlamada 3 çalışan hafif yaralanmıştır” denildi.

İntikam Birimleri: Asla durmayacağız

Türk devletinin katlettiği şehitlerin adıyla faaliyet yürüten İntikam Birimleri, uzun bir süredir Türkiye ve Kuzey Kürdistan kentlerinde eylemler yapıyor. İntikâm Birimleri, dün yaptıkları açıklamada, her fırsatta Kürt halkına gerçek yüzünü gösteren AKP-MHP faşizminin, tüm dünyanın virüsle mücadele ettiği bir dönemde Kürt halkına ve değerlerine saldırmaktan geri durmadığı hatırlatıldı. Bunun, belediyeleri gasp etmesinde, siyasi ve askeri operasyonlarına tüm Kürdistan’da aralıksız devam ettirmesinde, tutsakların yaşam hakkını hiçe sayan tutumuyla gösterildiği belirtilen açıklamada, “Halkımız özgür bir yaşamla buluşuna dek asla durmayacağız. AKP-MHP faşizminin tüm kaleleri ve ona destek veren tüm işbirlikçi kurum, kuruluşlar, bireyler hedefimiz olacaktır” demişti.

Kaynak :İntikam Birimleri mi Roketsan’ı vurdu?

Reklamlar