Jinên Tîrejên Rojê İnsiyatifi Şehit Zilan, Şehit Gulan ve Şehit Sema Yüce için iki farklı eylem düzenledi.

Yazılı açıklama yapan İnisiyatif şunları belirtti” Kürdistan devriminin en zorlu ve kazanımlı süreçlerini yaşıyoruz işgal girişimi yapan devlet güçlerine karşı fedaice direnen gerilla güçleri Zilanların Semaların ve Gulanların yolunda mücadele ederek özgürlüğe yürüyor. Bizler her zaman şehitlerimizin ve Önderliğimizin izinde hareket edeceğiz. Şehitlerimizin fedai çizgisi ve bıraktığı değerler bizim için her şeyden önemlidir ve mücadele gerekçesidir bu temelde diyoruz ki Önderlik çizgisinde mücadele edelim Kürdistan’ı Özgurleştirelim.”

Jinên Tîrejên Rojê Birimleri 28 Haziran akşamı İstanbul da Zilan Sema ve Gulan yoldaşların anısına İstanbul’un bazı ilçelerinde eylemler gerçekleştirdi.

Birimlerin eylemleri şöyle:

27 haziran akşamı İstanbul’un Sancaktepe ilçesinde AKP/MHP işbirlikçilerine ait 4 araca yönelik eylem düzenlendi. Eylem sonucunda 4 araçta yakılarak kullanılmaz hale getirildi.

28 haziran akşamı Küçükçekmece ilçesinde bomba düzenekli pankart bırakıldı ve ana cadde saatlerce trafiğe kapatıldı. Olay yerine gelen devlet güçleri bomba düzeneğini patlatıp saatlerce mahalleyi ablukaya aldı.

Eylemlerden sonra birimlerimiz güvenli bir şekilde çekilmiştir. Devlete ve faşist işbirlikçiler her yerde hedefimiz olmaya devam edecekler.

Reklamlar