İstanbul milletvekilleriyle buluşan Erdoğan, İdlib’de ölen Türk askeri sayısının 36’ya yükseldiğini duyurduğu konuşmasında gülerken, damat Albayrak ise kahkaha attı.

Erdoğan, İstanbul milletvekilleriyle buluşmasında yaptığı konuşmada, İdlib’de öldürülen asker sayısının 36’ya çıktığını söyledi.

Erdoğan’ın İdlib’de 36 askerin öldüğünü açıkladığı konuşmasında sarf ettiği sözler ve Trump’la olan diyaloğunu gülerek anlatması büyük tepki çekti. Erdoğan’ın gülerek anlattığı diyalog sırasında Berat Albayrak’ın da kahkaha attığı anlar kamerlara yansıdı.

Erdoğan’ın konuşmasındaki satır başları ise şu şekildeydi:

‘4 MİLYON İNSAN SINIRLARIMIZA DOĞRU HAREKETE GEÇTİ’

“İdlib meselesi ülkemizi farklı bir şekilde köşeye sıkıştırıp kazanımlarımızı elimizden almak için özelikle kurgulanan kışkırtılan bir konu olarak önümüze geldi. Bölgede yaşayan ve diğer yerlerden kaçarak gelen yaklaşık 4 milyon insan rejimin kanlı saldırıları sebebiyle sınırlarımıza doğru şu anda harekete geçmiştir.”

‘PUTİN’E SİZ ÇEKİLİN BİZİ REJİMLE BAŞ BAŞA BIRAKIN DEDİM’

“Dün sayın Putin’e de söyledim ‘sizin orada ne işiniz var’ üst kuracaksanız yine kurun ama şu an oradan çekilin bizi rejimle baş başa bırakın. Biz çekildik diyemiyorlar. Menfaatleri nedir çözebilmiş değiliz.”

TRUMP’LA PETROL DİYALOĞU…

“Dün Trump ‘Bunların orada ne işi var’ dedi, dedim ‘Kamışlı’da petrol var’. ‘Orada var mı diye sordu’, var dedim ‘Ama Deyrezor kadar değil’ dedim.”

MERKEL’İN 25 MİLYON EUROSU İÇİN ‘CEBE İNDİRME’ HAREKETİ

Erdoğan’ın konuşmasında “Şuraya gelin destek verin yapalım dedim. Söyleye söyleye en fazla 25 milyon auro ben de vereyim dedi… Aradım Şansölye’yi. Dedi ki para hazır. Paranız buraya gelmiyor dedim. Gönderecekseniz bu parayı direkt bize gönderin, ya da ben mültecileri size göndereyim ve 100 milyon euro göndereyim dedim” demesi üzerine,  eski TBMM Başkanı İsmail Kahraman “cebe indirme” hareketi yaptı!

Reklamlar