YPS-JIN Şehit Zilan intikam birimi 30 haziran 1996 yılında fedai eylem gerçekleştiren Zeynep Kınacı anısına ‘ sömürgeciliğe ve ajan-işbirlikçiliğe karşı intikam hamlesi ‘ kapsamında Ordu, Manisa ve İzmir’de eylemler gerçekleştirdi.

YPS-JIN Şehit Zilan intikam biriminin eylemleri ve açıklaması şu şekildedir:

  • Birim üyelerimiz 25 Haziran günü akşam saatlerinde Ordu’nun Altınordu ilçesinde bulunan AKP-MHP faşist rejimi destekçisi bir şahsa ait yağ fabrikasına yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen eylem sonucunda  AKP-MHP destekçisi şahsa  ait fabrikanın önemli bir bölüm imha oldu.
  • Üyelerimiz 28 haziran günü saat 21:00’da Manisa’nın Yunusemre ilçesindeki Muradiye Organize sanayisi bölgesinde bulunan Kürt katili AKP-MHP rejiminin para kasası olan şahıslara ait kimyasal atık fabrikasına yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen eylem sonucunda fabrika tamamen kullanılamaz hale geldi.
  • Üyelerimiz 29 Haziran günü saat 23:00’da İzmir’in Bornova ilçesinde bulunan Rekreasyon alanını ateşe verdi. Büyük bir alanı kaplayan yangın çevrede bulunan diğer eğlence, dinlenme, lokanta, gazino, kahvehane, çay bahçesi, büfe ve otopark alanarınıda içine katarak büyük bir hasara yol açtı.

Açıklamasında, ‘Kadın savaşçılığının yolunu aydınlatan Şehit Zilan aynı zamanda Kürdistanlı her genç kadının yolunu aydınlatan büyük cesaret kaynağıdır.’ Belirlemesini yapan intikam birimi: Şehit Zilan bedeninde taşıdığı bombayı sömürgeciliğin beyninde patlatarak intikam çizgisinin fedai bir neferi olmuştur.

Açıklamanın devamında, ‘Şehit Zilan tarzı ile sömürgeciliğinin olduğu tüm mekanları direniş alanına çevirerek Kürdistan topraklarına yapılan işgal saldırılarının hesabını soracağız. Bugün kadın öncülüğünde faşizme karşı  yapacak tek bir şeyimiz kalmıştır o da intikam almadır.’

Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan’ın tecrit koşullarına değinen üyeler, İntikam sözünü yineleyerek şu açıklamada bulundu ‘Bizler de YPS-JIN Şehit Zilan İntikam Birimleri olarak Zilan yolunda başta Önder Apo’ya ve Kürt halkına dönük gelişen tecrit ve imhaya karşı her yerde intikam eylemlerimizi sürdüreceğimizi belirtiyoruz.

Kaynak: https://yps-online.net/tr/yps-jin-intikam-birimi-zeynep-kinaci-anisina-eylemler-2/

Reklamlar