YPS-JIN Şehid Esmer Devrim Zerdeşt Misilleme Timleri, İzmir Menemen askeri jet üssünün bulunduğu bölgeye yönelik yakma eylemi gerçekleştirdiğini açıkladı.

YPS-JIN Şehid Esmer Devrim Zerdeşt Misilleme Timleri ’Sömürgeciliğe ve ajan-işbirlikçiliğe karşı intikam hamlesi ‘ kapsamında İzmir’de eylemler gerçekleştirdi.

Misilleme Timleri’nin yaptığı açıklamada şunlara yer verildi:

“30 Temmuz 2020 saat 16:00’da İzmir’in Balçova ilçesine bağlı teleferiğin bulunduğu alana sabotaj eylemi düzenledi. Alanda bulunan çok sayıda elektrik trafosu ve buna bağlı dağıtım sistemleri tümden imha edildi, yangın 9 helikopter 1 uçak ve yaklaşık 300 kişilik söndürme ekibinin müdahalelerine rağmen kontrol altına alınamadı bir gün boyunca devam etti. Gerçekleştirilen eylemde yaklaşık 5 hektarlık alanın tamamı yandı. Yangın ara ara belli noktalarda devam etmektedir. Bu eylem Kurdistan dağlarına yönelik işgalci Türk devleti tarafından yakılan ormanların misillemesi olarak gerçekleştirilmiştir.

30 Temmuz 2020 günü İzmir Menemen askeri jet üssünün bulunduğu bölgeye yönelik yakma eylemi gerçekleştirdi. Yangın sonucunda işgalci Türk Devletinin askeri bir hangarı tamamen imha oldu. Gizli bir bölge olarak gösterilen bir yerin ve basının dahi haberlerine ulaşamadığı bu gizli hangarlardan bir tanesi faşistlerin tüm müdahalelerine rağmen yanarak imha oldu.”

“Unuttuğumuz Algısına Kimse Kapılmasın”

YPS/YPS-JIN olarak unuttuğumuz algısına kimse kapılmasın, Şehir Direnişleriyle başlayan mücadelemiz, Kürdistan halkının yıllara, yüzyıllara dayanan direnişinin bir sonucudur. Tüm yurtsever halkımız bilsin ki, yaşatılan tüm zulümlar karşılığını bulacaktır. Erken veya geç, İntikamımız büyük olacak, bu devlet sistemini yıkacağız.

Şehir Direnişlerinin unutulmaz kahramanlarından Şehit İslam Cilo ve Şehit Nucan Malatya arkadaşların şahsında tüm direniş şehitlerimizin anısına bağlı olarak direniş destanını hergün yaşatacağımızın sözünü veriyoruz. Ve yineliyoruz ki  ‘Yenilmek Değil! Pes etmek bitirir insanı, bunun için! Daima, soluksuz hep yürümek… Zeryanca’

Gerçekleştirdiğimiz bu eylemleri 25 Haziran 2020 günü medya savunma alanında hava saldırısı sonucu şehit düşen Şehit Esmer Devrim Zerdeşt arkadaşın intikamı adına düzenlenmiştir.”