YPS Şehit Zeryan Deniz İntikam Birimi Şırnak, Urfa ve Aydın’da işbirlikçi ve faşistlere yönelik eylemler gerçekleştirdi.

İntikam Birimi’nin açıklamasında şu detaylara yer verildi.

İŞBİRLİKÇİ SELAHATTİN KILIÇ VE ŞOK MARKET BOMBALARLA VURULDU

“21 Mayıs günü öğlen saatlerinde Şırnak’ın Cumhuriyet mahallesindeki işbirlikçilere ait Şok markete ve 30 yıldır işgalci Türk devleti ile işbirliği yapan Selahattin Kılıç adlı ihanetçi şahsa yönelik el yapımı bombalarla eylem gerçekleştirdi. 30 yıldır kendi halkına karşı savaşarak TC. İle işbirliği yapan bu şahıs işbirlikçilere ait Şok markete girdiği esnada birim üyelerimiz hem marketi hem de ihanetçi Selahattin Kılıç adlı şahsı hedefleyerek el yapımı bombalarla etkili bir şekilde vurdu. Gerçekleştirilen eylemin sonuçları ise netleştirilemedi.”

AYDIN’DA AKP’Lİ FAŞİSTLERE AİT İŞ YERİNE SABOTAJ EYLEMİ

“20 Mayıs gece saatlerinde birim üyelerimiz Aydın’ın Efeler ilçesi Ramazan Paşa mahallesinde bulunan AKP’li faşistlere ait iş yerine yönelik sabotaj eylemi gerçekleştirdi. Eylem sonucunda AKP’li faşistlere ait iş yeri tamamen imha edildi.”

URFA’DA TİGEM’E AİT ARAZİ ATEŞE VERİLDİ

“19 Mayıs günü öğlen saatlerinde birim üyelerimiz Rojava’daki buğday tarlalarının yakılmasına misilleme olarak Urfa’nın Ceylanpınar ilçesinde işgalci Türk devletine bağlı ve açılışını faşist şef Erdoğan’ın yaptığı TİGEM (Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü)’ne ait olan buğday tarlalarını ateşe verdi. Eylemde, Kürdistan’ın zenginliklerini sömürerek bölgeki halkımızın arazilerine el koyan, Türk devletinin savaş kasasına para taşıyan TİGEM’e ait geniş buğday arazisi ve arazideki kulübe, barınaklar imha edildi.”

Reklamlar